کد خبر :931673080349559504 تاریخ :سه شنبه 24 بهمن 1391 ساعت 18:38 بازدید :2090

ضوابط شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته فرهنگیان اعلام شد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش از اعلام شرایط و ضوابط شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ویژه فرهنگیان رسمی و پیمانی خبر داد.

 

به گزارش فارس، اسدالله اسدی گرمارودی رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نامه مورخ ۲۶ دی ماه ۱۳۹۱ مبنی بر شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو (ویژه فرهنگیان رسمی ـ پیمانی آموزش و پرورش) اظهار داشت: شرایط و ضوابط لازم برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۲ در رشته های تحصیلی پردیس ها و واحدهای آموزشی دانشگاه  فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران تعیین شده است.

وی به برخی از این شرایط و ضوابط اختصاصی اشاره کرد و ادامه داد: دارا بودن حکم کارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی متقاضیان فرهنگی (مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش) در زمان ثبت نام در آزمون الزامی است.

اسدی افزود: معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که تا پایان مهلت قانونی ثبت نام در آزمون، فاقد حکم کارگزینی باشند، مجاز به شرکت در آزمون نیستند.

وی تأکید کرد: فرهنگیانی که به هر نحو دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی یا آزاد به صورت معادل یا غیر معادل هستند، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نیستند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بنا به تفویض شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۲۲۱ مورخ ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۰ شورای معین، شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، ماده واحده "امکان شرکت فرهنگیان دارای مدرک معادل کاردانی در آزمون کارشناسی ناپیوسته " (صرفاً برای فارغ التحصیلان تا سوم آذرماه ۱۳۷۷) به تصویب رسیده است.

بر اساس گفته اسدی، تغییر رشته پس از قبولی در آزمون یا طی زمان تحصیل امکان پذیر نیست.

 
انتهای خبر :: کد خبر : 931673080349559504
     جام جم آنلاین © 2013 |کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است