jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۷۹۵۷۳۷ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۷

پیکر مرحوم صادق آیینه وند چهره ماندگار تاریخ، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی صبح روز یکشنبه (پس فردا) از محل دانشگاه تربیت مدرس به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع می شود.

پیکر صادق آیینه وند یکشنبه تشییع می شود

قرار است آیین وداع با پیکر دکتر آیینه وند ساعت 8:30 روز یکشنبه در پژوهشگاه علوم انسانی و ساعت 9:30 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

مراسم ختم این فقید سعید نیز ساعت 16 تا 17:30 روز دوشنبه در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

دکتر صادق آیینه وند روز گذشته (پنجشنبه) به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان های تهران، دار فانی را وداع گفت.

وی پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به عنوان رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب شده بود.

دکتر آیینه وند در سال های پر بار زندگی اش طی فعالیت های علمی ارزنده که حاصل آن بیش از 100 مقاله در مجلات علمی داخلی و بین المللی به زبان های فارسی و عربی و 35 کتاب در قالب تالیف، تحقیق، ترجمه بوده و تربیت صدها دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است از مسئولیت های مراکز علمی و دانشگاهی نیز منشا خدمات ارزشمندی بوده است.

ریاست مرکز سیاست علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز تاسیس مجله بین المللی علوم انسانی جمهوری اسلامی به دو زبان عربی و انگلیسی از حمله سوابق دکتر آیینه وند به شمار می آید.

از دیگر فعالیت های دکتر آیینه وند می توان به تاسیس مجله آفاق الحضارة الاسلامیه در تمدن اسلامی به زبان عربی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که سردبیری آن را به عهده داشت، پیشنهاد و تاسیس رشته های تاریخ و مطالعات زنان در دانشگاه های کشور، تدریس درس تاریخ اسلام در دانشگاه های حوزه در قم به پیشنهاد استاد علامه مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی و خدمات شایان گسترده دیگر به ویژه ترویج فرهنگ ایثار اهل بیت اشاره کرد که زمینه ساز تعلیم و تربیت فرهیختگان میهن عزیز بوده و آثار علمی و فرهنگی درخشانی در تحول و پیشرفت جامعه علمی کشور داشته است.

در طی حیات پربار این استاد دانشگاه از طرف مراکز علمی و دانشگاهی مراسم بزرگداشت فراوانی و تقدیر از فعالیت های علمی ارزنده وی به عمل آمد که از جمله آن ها می توان به استاد نمونه کشوری در سال 1373 و در سال 1383 فرهیخته استان همدان، 1385 چهره ماندگار، 1390 پیشکسوت علوم انسانی در پنجمین دوره جشنواره بین المللی فارابی و محقق و استاد برجسته کشور در جشنواره علامه طباطبایی بنیاد علمی نخبگان اشاره کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

نوروز شنیدنی در رادیو

نوروز شنیدنی در رادیو

نامگذاری سال جدید به نام «سال جهش تولید» عجین شد با كرونا و فضای متفاوتی كه در كشور ما وجود دارد. طعبیتا این مساله بر كنداكتور برنامه‌های رادیویی تاثیر جدی داشت و از اوایل اسفند تغییرات در برنامه‌ها را دستور كار قرار دادیم و ستاد كرونا در معاونت صدا شكل گرفت و بیش از 1366 ساعت برنامه برای پخش از همه شبكه‌های ملی و سراسری تولید و پخش شد.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر